Anne Karnındaki (Hamileyken) Bebek Çikolata Yiyince Neden Hareketlenir?

Anne adayları hamileliklerinin belirli bir ayından sonra tükettikleri çikolata ile bebeklerinin daha mutlu olup hareketlenmelerine yardımcı olmaktadır. Uzun yıllardır yapılan geniş kapsamlı araştırmalar neticesinde hamileyken çikolata tüketmek bebeklerin gelişimini olumlu yönde etkilenmekle beraber daha çok hareketlenmelerine yardımcı olmaktadır. Hamileyken düzenli olarak çikolata tüketen anne adaylarının bebekleri daha mutlu olup sürekli hareket ederek varlıklarını göstermektedir.

Hamilelikte Neden Çikolata Tüketilir?

Hamileler özellikle son aylarda bebeklerinde oluşan hareketsizliği ölçmek için çikolata yerler. Çikolatada mutluluk hormonunu etkileyen maddenin bulunması direk olarak bebeğe geçer. Bu sebepten bebeklerin hareketlenmesi artacağından dolayı anne adayları daha rahat olurlar. Bitter çikolatalarda bulunan teobromin maddesi kasları rahatlatacağından dolayı bebeklerinde hareketini arttırır. Bu sebepten dolayı hamilelere bitter çikolata önerilmektedir. Rahatlayan bebekler anne karnında çikolatanın etkisiyle daha fazla hareket ederler. Çikolatanın kalitesi ve çeşidi de önemlidir. Özellikle hamileler bitter çikolata tüketimine de özen göstermeleri gerekir. Hamilelikte çikolatanın önemi büyüktür. Bebeklerin hareketlenmesi ve annenin mutlu olması için birkaç küçük tatlı hamileliğin gidişatını belirleyecektir.

Ne Kadar Çikolata Tüketilmesi Gerekir?

Hamilelik döneminde besin gruplarına çok dikkat edilmesi gerekir. Özellikle anne karnındaki bebeğin hareketlenmesine yardımcı olmak için tüketilen çikolataların da belirli bir miktarda olması önem taşır. Abartıya kaçmadan iki günde bir kere az miktarda yenmesi gereken bitter tarzı çikolata hem anneye hem de bebeğe çok sağlıklıdır. Genel olarak haftada en fazla 3 kes çikolata yenmesi uygundur. Sütlü veya daha başka çeşitte çikolata tüketmek yerine bitter çikolata daha iyi olacaktır.

Anne Karnındaki Bebek Çikolatadan Dolayı Hareketlenir mi?

Hamilelerin son ayarlında yaşadıkları ortak endişe bebeklerinin hareketsiz olmasıdır. Gün içerisinde en az 4-5 kez hareket etmesi gereken bebeğin sabit olması hamileleri üzer. Bu sebepten uzmanların tavsiyesi ile çikolata yiyerek bebeğin hareketlenmesine katkı da bulunabilirsiniz. Bebeklerin anne karnında düzenli hareket etmelerini sağlamak için yeterli miktarda çikolata tüketilmesine izin verilmektedir. Hamilelerin bebekleri için gıdalarına dikkat ederken çikolata tüketimlerine de dikkat ettiklerinde bebekleri oldukça hareketlenerek daha mutlu bebek olurlar. Annelerin bekleri için yapmayacağı şey yoktur. Onların daha sağlıklı ve huzurlu olabilmesi için çikolata tüketimine özen gösterirler.

Hamileyken Çikolata Yemek Zararlı mıdır?

Anne adayları hamilelikleri süre içinde çikolatayı belirli bir miktar tüketirlerse sağlıklı bebekleri olacaktır. Özellikle bitter çikolata tüketimi önemli bir detaydır. Uzman hekime danışarak günlük veya haftalık çikolata yeme programı hazırlanabilmektedir. Aşırı derecede çikolata tüketmek anne ve bebeğin sağlığına olumsuz etki edecektir. Bu nedenle her gün çikolata yemek zararlıdır. Belirli günlerde ve hekimlerin önerisi dikkate alınarak yeterli miktarda çikolata tüketimi önemlidir. Hamileyken çikolatanın dozu önemlidir. Yeterli miktarda çikolata almak hamilelerin ve bebeklerin mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir